V spomin na + župnika Maksa Kozjeka

Obletna sv. maša za + župnika Maksa Kozjeka bo v soboto, 20. januarja 2024, ob 18h na Sveti Gori.

Ob tej priložnosti bomo blagoslovili križ na njegovem grobu. Vabljeni!

______________________________________________________________________

Sv. maša za + Maksa Kozjeka bo v četrtek, 12. oktobra, ob 19h v Ljubljani pri frančiškanih s prenosom po Radiu Ognjišče. Vabljeni k spremljanju sv. maše po radijskih valovih! To bo ravno na njegov god!

Ob tej priložnosti naj samo spomnim, da je avgusta 2023 minilo 40 let, od kar je g. Maks Kozjek prišel župnikovat na Sveto Goro; 13. septembra pa obhajamo njegov zemeljski rojstni dan.

Sv. maša za pokojnega Maksa Kozjeka bo v sredo, 13. septembra 2023, ob 19h na Brezjah (na Gorenjskem).

Prav tako je sv. maša ob rojstnem dnevu načrtovana zanj 13. septembra 2023 v župniji Horjul, kamor zdaj spada njegov rojstni kraj Koreno.

Ena sv. maša zanj je bila darovana 7. septembra 2023 v Hinjah, kjer je bil župnik, preden je prišel na Sveto Goro.

(Sv. maša za pokojnega župnika Maksa je bila na Sveti Gori v sredo, 26. aprila 2023, ob 18h, nekajkrat pa sem zanj maševal drugje.)

ZAHVALA (ob pogrebu, ki je bil 28. 1. 2023):

Po dostojno izpeljanem slovesu od zaslužnega svetogorskega župnika MAKSA KOZJEK-A, se zahvaljujemo nadškofu msgr.Stanislavu Zoretu za pogrebno sv. mašo in pridigo, bolniškemu duhovniku msgr. Miru Šlibarju za obred cerkvenega pogreba in za podeljeni zakrament bolniškega maziljenja, ostalim duhovnikom, ki ste prisostvovali pogrebni slovesnosti ali sv. maši na predvečer pogreba. Zahvala velja seveda tudi arhidiakonu g. Andreju Pozniču in dekanu Miru Berglju za vodenje in organizacijo večerne sv. maše na predvečer pogreba.

Iskrena hvala vsem (od blizu in daleč), ki ste za g. Maksa molili, ga kropili, izrekli sožalje, darovali za cerkev in za sv. maše, ter ga pospremili na njegovi zadnji poti, tudi pevcema Franju in Marini ter govorniku izpod Svete Gore. Hvala vsem, ki ste sploh omogočili in izpeljali dostojno slovo. Hvala tudi tistim, ki ste poskrbeli za okrasitev mrtvaškega odra, in tistim, ki ste darovali ravno prav cvetja in sveč.

Posebej velja zahvala tistim, ki ste pred pogrebom odstrajevali sneg (službeno in prostovoljno) in poskrbeli za redarstvo. Hvala seveda tudi pogrebni službi, da se je potrudila kljub mrazu. Hvala tudi izbranim faranom, ki ste ga nesli k pogrebu. Hvala tudi sorodnikom g. Maksa za prisotnost in podporo. Hvala vsem tistim, ki ste bili v tem času v duhu z nami povezani in poskrbeli za razne praktične in duhovne stvari.

Spodobi se pa, da ob tej priložnosti pogledamo tudi zadnja leta življenja Maksa Kozjeka. Iskrena zahvala zato velja predvsem negovalkam iz DSO Izlake, ki so g. Maksa redno in lepo negovale, hvala vsem reševalcem, ki ste ga vozili na dializo in nazaj. Hvala tudi za zdravstveno - medicinskemu osebju, zlasti zdravniku dr. Tonetu Adamljetu. Hvala tudi tistim, ki ste poskrbeli, da je bil g. Maks na toplem, ki ste ga obiskovali, mu kakorkoli pomagali, zanj molili, in vsem ostalim, ki sem jih pozabil imenovati.

(Podpis: Župnik soupravitelj Janez z župnijskimi sodelavci. Zahvali se seveda pridružuje tudi svetogorska gospodinja Marija.)

Pogreb: Od njega smo se poslovili v soboto, 28. januarja, ob 13h na Zasavski Sveti Gori.

Hvala vsem, ki ste darovali za cerkev in za sv. maše.

Naj mu bo Usmiljeni Bog dobrotljiv plačnik.